Ústecký dopravní podnik vlastní vcelku ještě značný počet vozidel Škoda 15Tr a 15TrM, spousta z nich prošla v minulých letech rozsáhlými velkými a generálními opravami. Doposud se z provozu odstavovaly staré trolejbusy Škoda, kterým skončila TBZ a neprošly doposud žádnou generální opravou. V poslední době to byly vozy 15Tr 12/6 ev.č. 554 a 555.

V pátek 21. září 2018 odpoledne nastal masivní blackout, bez elektrické energie se ocitli nejen desetitisíce domácností v Ústí nad Labem, Děčíně a Litoměřicích, ale na více než půl hodinu se zastavila i veškerá trolejbusová a vlaková doprava.

I letos se uskuteční tradiční středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky s názvem Czechbus, tentokrát se již bude jednat o osmý ročník této návštěvníky oblíbené výstavy. Tento rok se výstava uskuteční ve dnech 20. - 22. 11. 2018 tradičně v Průmyslovém paláci v Praze.

Ve čtvrtek 21.6.2018 nám začalo astronomické léto a již příští týden vypuknou, všemi studenty očekávající, letní prázdniny - období klidu, pohody, odpočinku, zábavy a dobrodružství!

Již příští týden by mělo dojít k prvnímu dopravnímu omezení v rámci plánované opravy druhého nejstaršího mostu v Ústí nad Labem. Dopravu linek MHD a DÚK budou řídit semafory, více se dozvíte v naší videoreportáži.

Jako každý rok, tak i letos přinesou jarní prázdniny lehké omezení v městské hromadné dopravě v Ústí nad Labem. Letošní jarní prázdniny pro žáky a studenty základních a středních škol v Ústí nad Labem připadají na týden od 5.3.2018 až do 9.3.2018.

Druhý nejstarší most v Ústí nad Labem, který spojuje centrum města se čtvrtí Střekov, se dočká rozsáhlé opravy. Jeho stav je totiž v současné době havarijní. Rozsáhlá rekonstrukce mostu z roku 1936 začne již příští rok. Současně se zahájením opravy se tato důležitá silniční tepna zcela uzavře na celé dva roky, životnost mostu se po dokončení...

Máme tu Nový rok a společně s ním stránka Ústecká hromadná doprava spouští nový projekt, který se zaměřuje na výpravu vozidel ústecké MHD.

Není to zas až tak dlouho, co se v prostorech bývalého vjezdu do všebořické vozovny objevil další vůz, tentokrát vůz Škoda 15Tr 12/6 ev.č. 554. A to značí jediné - definitivní vyřazení vozu z provozu!

Ve středu 20. září 2017 byl vůz Renault Citybus 12M 2070 ev.č. 34 definitivně vyřazen ze služeb ústeckého dopravního podniku. Byl totiž prodán Hasičskému záchrannému sboru, který ho využil ve stejný den při cvičení zásahu v tunelu dálnice D8 v Českém středohoří. Z vozovny v Předlicích byl, za pomoci návěsové jízdní soupravy, odvezen již v ranních...

Dnes krátce po poledni dostli dispečeři ústeckého dopravního podniku a Policie ČR hlášení, že na Stříbrníkách došlo ke střetu trolejbusu a osobního automobilu. Trolejbus Škoda 28Tr ev.č. 416, který byl dnes vypravený na linku 54, se střetl s osobním automobilem značky Citroen na křižovatce ulic Šrámkova a Jizerská. Žádnému z účastníků se naštěstí...

Noc kostelů, která umožňuje veřejnosti přiblížení se a setkání s křesťanstvím, je každoroční akcí, která přiláká velké množství zájemců. V jejím rámci je večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely, ve kterých se konají workshopy, koncerty či komentované prohlídky. Letošní Noc kostelů je naplánována na pátek 09.06.2017. První Noc...

Před více jak třemi lety vyhrála společnost Bus Line soutěž o obsluhu regionálních linek v Ústeckém kraji. Díky tomu přišel například Dopravní podnik města Ústí nad Labem o možnost obsluhovat některé obce jako třeba Dubičky, Chvalov či Chabařovice. Naprostou většinu linek od ledna 2014 přebrala právě společnost Bus Line, o zbytek linek se poté...