Nehoda trolejbusu a osobního auta: jeden mrtvý, desítka zraněných

10.06.2018

V ranních hodinách došlo v Opletalově ulici k tragické dopravní nehodě, při kterém bylo zraněno více než deset cestujících. Řidič osobního vozidla na místě zemřel. 

Trolejbus Škoda Soalris 28Tr ev.č. 417, jedoucí z Neštěmic směrem do Krásného Března, se v Opletalově ulici, která je hlavním tahem mezi Ústím nad Labem a Děčínem, čelně srazil s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Fabie jedoucí směrem na Děčín.

Podle dostupných informací řidič osobního automobilu z neznámých příčin vjel přímo pod kola trolejbusu. Podle neověřeného zdroje, který se v době nehody na místě nacházel, prý řidič osobního auta nezavinil nehodu tím, že by na tomto riskantním úseku předjížděl jiné vozidlo. Spekuluje se, že za nehodou stojí zdravotní indispozice řidiče osobního vozidla nebo i možnost sebevraždy. Příčinu nehody by mohla pomoct odhalit i nařízená soudní pitva zesnulého řidiče.

V trolejbuse v tu dobu cestovalo 12 cestujících. Všichni cestující utrpěli lehká až středně vážná zranění. Devět cestujících bylo převezeno rychlou záchrannou službou do ústecké nemocnice, zbylí tři cestující byli převezeni do nemocnice v Děčíně. Řidič trolejbusu vyvázl jen s lehčím zraněním.

Řidič trolejbusu při pokusu zamezení srážce poškodil i jedno ze zaparkovaných aut. Na nějakou dobu byla mezi centrem města a Neštěmicemi kompletně přerušena i doprava MHD.  Trolejbusy linek 51 a 57 byly ukončeny v zastávce Pivovar, cestující zde přestupovali na náhradní autobusovou dopravu, která byla zajištěna vozy Mercedes-Benz Conecto (ev.č. 47 a 53), Mercedes-Benz Citaro (ev.č. 52) a Tedom C12D (ev.č. 60). Trolejbusy se vzhledem k neprůjezdnosti manipulační smyčky Zahradnický podnik musely obracet až na konečné zastávce Pod Vyhlídkou. 


 Výrobce trolejbusu: Škoda                                                   Typ: 28Tr                                                                       Evidenční číslo: 417                                                       Výrobní číslo: 14014                                                             Rok výroby: 2015                                                                 Rok dodání: 5/2015                                                           Zařazení do provozu: 15.6.2015

Dne 23.7.2015 byl vůz pokřtěn za účasti Shotokan Klub Rajchert


Fotografie poskytl Marcel V. - Děkujeme!