Dopravní nehoda omezila provoz trolejbusové linky 55

08.04.2017

Dopravní nehoda dvou osobních aut, která se srazila v pátek krátce před 15 hodinou v křižovatce ulic Krčínova a Neštěmická, zapříčinila komplikace v provozu trolejbusové linky číslo 55.

Jelikož dopravní nehoda neumožňovala průjezd trolejbusů ve směru od zastávky Keplerova k zastávce Prior, byl na místo nehody povolán dispečer ústeckého dopravního podniku. Ten po vyhodnocení situace nařídil odklon linky 55.

Řidiči tak vezli cestující z Žežické pouze dvě zastávky. Před dopravní nehodou byli cestující vyzváni, aby vystoupili z trolejbusu a počkali na nedaleké zastávce Prior na svůj spoj. Vozidla linky 55 poté využila manipulační trolejovou spojku Neštěmická - Krčínova, která není na síť napojena výhybkami. Proto bylo za potřebí ručního překládání sběračů jak na začátku, tak i na konci této spojky. Někteří řidiči si to však neuvědomili a tak docházelo ke kuriózním situacím, kdy častokrát nebylo daleko od stržení trolejového vedení.

Vozidla dojela manipulačně na nevyužívanou smyčku u bývalého Zahradnického podniku. Zde došlo k jejich obratu a následné jízdě bez cestujících po trase linky 56 zpátky k zastávce Prior odkud pokračovali dál po své trase. Zpoždění linky 55 ve směru na Severní Terasu dosahovalo v průměru kolem 10 minut. 

Přibližně po dvou a půl hodinách od nahlášení nehody došlo ke zrušení manipulačního odklonu a linka 55 se tak vrátila do běžného provozu.


autor textu a fotografií: Ondřej Novák