Nehoda trolejbusu zkomplikovala dopravu na Stříbrníkách

15.06.2017

Dnes krátce po poledni dostli dispečeři ústeckého dopravního podniku a Policie ČR hlášení, že na Stříbrníkách došlo ke střetu trolejbusu a osobního automobilu. Trolejbus Škoda 28Tr ev.č. 416, který byl dnes vypravený na linku 54, se střetl s osobním automobilem značky Citroen na křižovatce ulic Šrámkova a Jizerská. Žádnému z účastníků se naštěstí nic nestalo a nehoda se tak obešla bez zásahu záchrané zdravotnické služby.

Na místo okamžitě přijel dispečer dopravního podniku, městská i státní policie. Vzhledem k tomu, že nehoda se stala přímo v křižovatce, nebylo možné, aby ostatní trolejbusy linek 53 a 54 daným místem projeli. To zapříčinilo zpoždění obou dotčených linek v řádu desítek minut. 

"Co na to říct, narazila do mě z boku."

Za vším stála zřejmě nepozornost řidičky osobního automobilu, která vyjížděla z ulice Jizerská a nedala přednost projíždějícímu trolejbusu, který jel z centra města na nedalekou konečnou zastávku Dobětice točna. 

"Co na to říct, narazila do mě z boku." sdělil pro informační portál ÚHROD řidič nabouraného trolejbusu. Více se však s námi o dané nehodě odmítal bavit. Po zdokumentování a nafocení celé nehody byla vozidla odstraněna z křižovatky; trolejbus byl následně odstaven v prostoru nedaleké zastávky Stříbrníky. Zatím co trolejbus má odřenou jen malou část levého boku, u osobního automobilu se škoda pohybuje v řádu desítek tisíc korun. 

Jako náhrada za vůz 28Tr ev.č. 416 byl povolán zálohový autobus v podání Mercedes-Benz Citaro evidenčního čísela 49. Později byl na trase zachycen i vůz Mercedes-Benz Citaro ev.č. 52. 

Přibližně po půl hodině od nehody se trolejbusový provoz na linkách obsluhující Dobětice pomalu vrátil do normálního provozu.


Připravil Ondřej Novák, Jan Koza a Sam Pavlík