Speciální spoje na akci Noc kostelů 2017

08.06.2017

Noc kostelů, která umožňuje veřejnosti přiblížení se a setkání s křesťanstvím, je každoroční akcí, která přiláká velké množství zájemců. V jejím rámci je večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely, ve kterých se konají workshopy, koncerty či komentované prohlídky. Letošní Noc kostelů je naplánována na pátek 09.06.2017. První Noc kostelů se v České republice konala na jaře roku 2009; letos se tak jedná již o devátý ročník.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem ve spolupráci s ústeckým magistrátem vypraví na tuto akci speciální spoje, které bezplatně přepraví zájemce mezi jednotlivými kostely. 

Linka bude provozována v trase na které obslouží následující zastávky: Chemopharma - Sigma - Klíše lázně - Klíše Hvězda - Hraničář - Divadlo - Malá Hradební - Hlavní nádraží - Krajiský soud - Novosedlické náměstí - V Zeleni - Brná - Sebuzín - Církvice.

První spoj odjede z výchozí stanice (Chemopharma) v 21:00, následován bude druhým spojem s odjezdem v 21:30. V opačném směru (Církvice - Chemopharma) odjede první spoj přesně v 22:15, druhý a zároveň poslední spoj pak odjede z Církvice v 23:15. Jízdní řád nalzenete zde.


Nadšence do dopravy pak možná zaujme, že podle neověřených informací by měli být na tyto spoje vypraveny dva vozy Renault Citybus 12M ev.č. 33 a 39, které se v pravidelném provozu již tak často neobjevují.